View Single Post
Stary 09-12-2023, 11:11   #6
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Nie mam teraz możliwości sprawdzenia pompy, ale poproszę o to w warsztacie (bardziej sprawdzony) i będę przy diagnostyce, żeby nie olali sprawy tak jak ostatnio. Kabel, który wymieniliście chyba nie jest dostępny we Francji, a nie mam już czasu go sprowadzać (do świąt musi być na chodzie) Olej sprawdzę, był wymieniany 14 tys. km temu. Samochód w 90% używany do dłuższych tras na autostradzie (od roku) i bez szaleństw. Do miasta na co dzień kupiliśmy mniejszego elektryka.

Zauważyłem poprawę po wymianie filtra paliwa w tym tygodniu, ale nadal dławi się i traci lekko moc przy około 2.5 tys. obrotów (oprócz jedynki...) i nadal długo kręci na zimnym silniku.

Jeszcze pytanie, czy skoro wykasowali błędy i nie pojawił się już check engine, to czy komputer coś pokaże? Czy trzeba by wywołać check engine szybszą jazdą i dopiero sprawdzać? W moim rozumieniu check oznaczał tylko, że samochód przeszedł w tryb awaryjny, a nie wynika z samej usterki.

Bump: A jakie jest Wasze zdanie na temat czyszczenia wtrysków za pomocą płynu dolewanego do benzyny? Może któryś się przytkał, w końcu już prawie 200 tys. przejechane. Nie ma co prawda hałasów, ani dymów, ale może?
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem