Temat: [Focus 2018- ] Spalanie 1,0 i 1,5 ecoobost
View Single Post
Stary 23-11-2023, 12:53   #228
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 113
Domyślnie Odp: Spalanie 1,0 i 1,5 ecoobost

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nikt normalny
Kolego sympatyczny, zważ uprzejmie jakich słów używasz w dyskusji. To raz.

Dwa - a średnia to nie jest jakoś powiązana z wartościami chwilowymi? Rozwinę: starając się utrzymać stałą prędkość zarówno kierowca jak i tempomat ciągle dodaje i odpuszcza gaz. To w jaki sposób to robi, czyli np, czy pozwala na większe lub mniejsze odchyłki od zadanej prędkości, czy szybciej lub wolniej reaguje, czy mocniej lub bardziej delikatnie wciska gaz, to wszystko powoduje większe lub mniejsze skoki chwilowego spalania. A to w rezultacie daje wyższą lub niższą średnią spalania. Stąd mój komentarz - spalanie średnie może się mocno różnić nawet dla tego samego samochodu, a co dopiero dla różnych. Czy realne jest 6 o których pisze Foka? Moim zdaniem tak, chociaż moje wyniki w aucie z innymi niż jego silnikami są trochę wyższe. Może on jeździ na lepszych, bardziej dopompowanych oponach, może jego typowe trasy są bardziej płaskie, może jeździ zwykle przy lepszej pogodzie, bez wiatru od czoła. Może wreszcie lepiej niż ja operuje gazem i to wszystko razem daje taki właśnie wynik. Jestem w stanie w to uwierzyć. Ty możesz mieć swoje zdanie, na tym polega zwykle rozmowa, nie musimy się we wszystkim zgadzać.

Ostatnio edytowane przez robert_71 ; 23-11-2023 o 13:00
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem