Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 14-11-2023, 09:00   #2454
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Słuchajcie, przewertowałem wszystkie 3 wątki*, użyłem szukajki, ale nie znalazłem, więc mam pytanie. Wszyscy tu piszą o aktywacji np. blokady drzwi przy 7km/h, aktywacji modułów po ich dołożeniu itd.,

a ja chcę prostą rzecz - usunąć cyfrowy prędkościomierz, bo nakłada mi się na obraz tempomatu (póki co robię to każdorazowo z menu, ale po odpięciu akumulatora on wraca).
Druga kwestia - mam dołożone przez kolegę @klocolus czujniki parkowania, nie posiadałem fabrycznie przycisku do aktywacji trybu parkingowego (załącza się po wrzuceniu wstecznego, ale czasem chciałbym go ręcznie włączyć/wyłączyć) więc kupiłem podwójny przycisk z ChRL (miałem pojedynczy, do trakcji) - podświetla się "ON", ale wciskanie nic nie daje.

Na ogół w kluczowych operacjach preferuję kabel, bo bezprzewodową transmisję zawsze coś może zakłócić, i w związku z tym posiadam 2 interfejsy:
1) przerobiony przeze mnie dawno (~5 lat) temu ELM327 (ja akurat skorzystałem z opisu https://www.jamessimpson.co.uk/elmco...ecu-functions/ ale widziałem, że tu na forum też ktoś robił taki poradnik)
z ręcznym switchem HS/MS-CAN
2) idąc z duchem czasu, a tak naprawdę po to, żeby móc w trasie coś na szybko sprawdzić Forscanem Lite, zakupiłem jakiś czas temu, po dłuuugim researchu, vLinker FD+ BT 4.0 - wg producenta jest w pełni kompatybilny z zestawem poleceń AT (ELM327 i 329) oraz STN

Oba działają bez problemu pod Forscanem, ale
ELMConfig-iem nie udało mi się połączyć (Mondeo 2013).

Zainstalowałem oczywiście RuntimnePack, przetestowałem wszystkie wersje od 0.2.3 do 0.2.17c - nie chodzi mi o brak cyrylicy, tylko o to, że nie odczytuje danych z żadnego modułu - interesują mnie PAM i BCM (choć błędy DTC odczytał, więc jednak jakaś tam komunikacja niby zachodzi...)

Wiem, że najlepsze interfejsy są na kablu i na układzie STN1170 v3 i firmware 3.1.1,
nie STN2120 v4 (choć niektórzy, zależnie od modelu auta, używają i im działa),
ale wiecie - mam już 2, z których drugi kupowany pół roku temu za 249 zł, trochę średnio mi się uśmiecha teraz wydawać kolejne 189 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

*A tak btw jest moim zdaniem straszny bałagan, bo mamy na forum 3 wątki poświęcone temu programowi -
1) ten (obecny), piszę tutaj, bo: a) mam Mondeo; b) jest względnie najświeższy (ostatni post sprzed 3 miesięcy);
2) na równi "rozwijany", niepotrzebnie moim zdaniem osobno, tylko o S-Maxie https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=170462
3) pierwotny o ELMConfig-u https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=164054

Może by to scalić, byłoby łatwiej cokolwiek znaleźć?
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem