View Single Post
Stary 06-11-2023, 18:49   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Ciekawostka: czujnik zmierzchu uniemożliwia instalację świateł LED

Cytat:
Napisał romano11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekaj, czekaj, bo się pogubiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zabudowałem i podłączyłem DRL sam i nie mieszałem do tego czujnika zmierzchu, bo i po co? Włączam zapłon - ruszają DRL, włączam ja (lub automatyka, czego nie trawię) mijania - DRL gasną (sterowanie jest od pozycyjnych).
Ja mam podpięte dzienne pod czujnik zmierzchu. Czyli za dnia palą się dzienne, wjeżdżam sobie do tunelu, automatycznie przełączają się na mijania, wyjeżdżam i po 10s mam znów dzienne.

Cytat:

Chcesz powiedzieć, że gdy zamiast testowych żarówek LED wyjmę zwykłą żarówkę, symulując jej spalenie, to DRL mi się nie załączą? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie, nie, nie... te moje nie są aż tak sprytne, mają tylko dwa przewody, przekaźnik w sterowaniu i tyle.

Chyba że te Twoje mają trzy przewody, ale w sumie co by to zmieniało?
Tak, są 3 przewody. Wątpię by instalacja dziennych coś miała z tym wspólnego, bo moduł świateł automatycznych przechodzi przez GEM i ten ma takie dziwne zachowania gdy światła mijania przednie lub tylne mają niskonapięciowe żarówki LED zamiast zwykłych. Wcześniej przed instalacją dziennych nigdy modułu świateł automatycznych nie używałem.

Cytat:

A jak wymuszałeś zapalenie mijania od czujnika zmierzchu: zasłaniając go czymś? To wiesz, że na ON działa on szybko, ale na OFF to już czas liczony w minutach...
Wystarczyło położyć książkę w czarnej okładce o rozmiarze A3 na przedniej szybie.
I jak pisałem. Czujnik łapie od razu, a wyłączenie świateł mijania i załączenie dziennych to 8-10s. Żadne minuty.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem