Temat: [Kuga 2013-2020] 2018, 1.5 benz, 175KM brak mocy P0299
View Single Post
Stary 02-11-2023, 09:54   #29
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2018, 1.5 benz, 175KM brak mocy P0299

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@traper2000 ...Oddaj ten samochód sprzedawcy, czym wcześniej to zrobisz tym lepiej dla ciebie, chyba że chcesz zaliczać kolejne rozczarowania. @paoloWawa ci dobrze napisał.
Rękojmia to nie takie proste jak się wydaje. Po pierwsze nie wystarczą moje odczucia, a trzeba się przygotować. Musiałbym najpierw zrobić hamownię i na wykresie musiałoby być jasno pokazane, że nie osiąga mocy zadeklarowanej. Będę też potrzebował opinii rzeczoznawcy że auto ma wady ukryte, niemożliwe do zdiagnozowania lub naprawienia, albo przekraczające kwotę ubezpieczenia.
Nie odpowiada mi odwiezienie auta przez całą Polskę i czekanie nie wiadomo ile aż sprzedawca naprawi. Wolę mieć wróbla w garści i jak najniższym kosztem własnym dojście do tego, czy i co jest uszkodzone, a wtedy zadecyduję co dalej.
Postanowiłem, że zawiozę auto na diagnostykę do zaufanego serwisu i jeśli tam znajdą usterkę to ocenię jaka to będzie kwota i do ubezpieczyciela. Jeśli nie znajdą usterki, ale stwierdzą że auto nie działa jak powinno to jadę na hamownię 4x4 i robimy wykres. Wtedy biorę poradę prawną i z tymi dokumentami do Gdańska.
A tak na marginesie to wczoraj mój szwagier przejechał się tym autem i powiedział, że wg niego jest OK i że taka szafa w benzynie i automacie tak właśnie jeździ :-(

Bump:
Cytat:
Napisał perkovski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@traper2000 sprawdzę dziś swoją Kuge i dam znać jak się rozpędza.
To sprawdź proszę startując z ręcznego w trybie sport. Ja poprzednio starowałem z wciśniętego hamulca nożnego, ale to jakoś bardzo opóźnia start.
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem