View Single Post
Stary 27-10-2023, 17:59   #34
Acia
ford::amateur
 
Imię: Beata
Zarejestrowany: 27-10-2023
Skąd: Gliwice
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Obroty, usterka, wycie - co mu dolega.....

Dzień dobry!
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Opiszę swój problem zanim trafię na oddział psychiatryczny z depresją i nerwicą. Mam nadzieję że ktoś tu jest w stanie mi pomóc, nakierować, pocieszyć.

Zakupiłam swojego c- maxa prawie 3 lata temu. Do tej pory musiałam wymienić w nim tylko akumulator i klocki.
Kilka dni temu zaczelo dziać się coś co nie ukrywam prawie przysporzyło mnie o zawał serca i chciałam uciekać z auta. Jak jeżdżę autem od 13 lat tak to była pierwsza taka sytuacja. Jadę sobie spokojnie dojeżdżam do skrzyżowania aż tu nagle obroty poszybowały mi do 3 tys. Mysle no odbiło dziadowi na starość.
Dojechałam do domu i spoko. Sytuacja na drugi dzień pojawiła się kilkukrotnie ale wzrosło aż do 4,5 tysięcy (to wtedy chciałam uciekać no ale z dzieckiem jechałam to nie wypada) nie no dobra bez żartów.
sytuacja powtarzała się co chwilę jak tylko dojeżdżałam do skrzyżowania ale po całkowitym zatrzymaniu samochodu za chwilę obroty spadały do tysiaka.
Zawsze się tak działo po wciśnięciu sprzęgła, nigdy jak było na biegu. Tylko w momencie dawania na jałówkę.
Pojechałam na komputer diagnoza: czujnik spalania stukowego (czy jakoś tak) no ale coś tam porobił (ten mechanik) i mówi że to poszła przepustnica. No dobra przepustnica wymieniona ale problem pozostał. To znaczy niby już mi tak nie skakał do takich obrotów ale dalej coś było nie halo i dało się to odczuć. Czytałam że przepustnica musi się zaadoptować ale uświadomili mnie że od 50 do 100 km - tyle na to potrzebuje czasu. Mieliśmy odłączyć Aku no ale zawsze jest na to czas bądź właśnie jego brak spowodował że mieliśmy to zrobić dzisiaj. Szansa ostatnia jeśli to by nie zadziałało to podłączenie pod kompa (szkoda tylko że mechanik mnie o tym nie poinformował tylko poinformowało mnie forum :/)
Dziś zaniepokoił mnie taki dziwny dźwięk przy dodaniu gazu. Ciężko jest mi go określić to takie ciche uuuuuuu ( ja wiem przepraszam ale naprawdę nie potrafię inaczej wam tego zobrazować)

Bardzo proszę o poradę może ktoś miał podobny problem i jakoś to robię ogarnął... Nie chce się nadziać na niepotrzebne koszty a nie mam mechanika w okolicy Gliwic któremu bym zaufała w 100%

Edit: skakanie na wysokie obroty częściej pojawiało się na początku przy zimnym silniku po wymianie przepustnicy na zimnym skacze "tylko" do 2 tys.

Ostatnio edytowane przez Acia ; 27-10-2023 o 18:04
Acia jest offline   Odpowiedź z Cytatem