View Single Post
Stary 23-10-2023, 09:32   #22
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna A8 - dołożenie manetek zmiany biegów

Cytat:
Napisał Krzak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy czasem właśnie manetki nawet przy D nie dadzą możliwości zablokowania biegów?

Pierwsze refleksje, po dołożeniu łopatek. Po pierwsze, co do zasady działają i robią to co powinny, tzn sterują przełożeniem skrzyni biegów.


Jednakże, w trybie jazdy "D" zmiana przełożenia w dół, rzeczywiście wywołuje podwyższenie obrotów silnika, jednakże mam wątpliwości, co do hamowania silnikiem. Jakieś, jest, bez wątpienia, ale chyba konstrukcja skrzyni (hydrokinetyczna) mocno osłabia ten efekt. Tym niemniej, jest. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że po chwili, skrzynia wraca do jak najwyższego przełożenia. Zwłoka jest jednak na tyle duża, że hamowanie silnikiem na "D" jest do przyjęcia.


Możliwość redukcji, np przed wyprzedzaniem, to już jednak duuuuża zaleta. Zdecydowanie przyjemniej się to robi. Dotychczas musiałem planować wyprzedzanie z dużą bezwładnością lub przed rozpoczęciem manewru przełączałem na "S". Obecnie wystarczy redukcja o 1 lub 2 przełożenia. To jest bardzo duża poprawa komfortu i bezpieczeństwa jazdy.



W trybie jazdy "S" hamowanie jest chyba "silniejsze" i przede wszystkim nie jest zmieniane przez komputer. Nadal jednak nie mam przekonania, że przy takim hamowaniu, działa ten system wyprzęgania, a co za tym idzie czy w takiej sytuacji skrzynia za bardzo nie dostaje po d....eGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem