Temat: [S-MAX 2006-2015] Automatyczne otwieranie klapy z pilota
View Single Post
Stary 23-10-2023, 08:10   #60
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bo mi się strony skleiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Fachowcy od tej oferty są bardzo pomocni i szybko dostałem odpowiedź, ja jednak odpuszczę, po odpytaniu jaki rozmiar będzie pasował do S-Max i/lub Focus odpowiedź brzmi:

"Chętnie pomożemy. Niestety nie ma tabeli z dopasowaniem do konkretnych modeli samochodów.

Proszę zmierzyć ile zostaje miejsca na ŚCIŚNIĘTĄ sprężynę na siłowniku po zamknięciu klapy i podać nam a wskażemy co będzie pasować pod ten wymiar. W tym celu należy użyć trytytki (trytki, opaski zaciskowej). Proszę ją zacisnąć na siłowniku i zobaczyć dokąd siłownik ją przepchnie i zmierzyć nie chowającą się część uwzględniając też szerokość trytytki.

Każda sprężyna w naszej ofercie posiada informację do jakiej zalecanej długości można ją ścisnąć ewentualnie można podać nam zmierzony wymiar i my dopasujemy wymiar i podkładki. Sprężyny niebieskie i czarne są mocniejsze o ok. 20-30% od zielonych. Czarne są mniej widoczne na siłownikach i wyglądają estetyczniej. Dodatkowo do sprężyn dobieramy podkładki, mamy 3 rodzaje w zależności od miejsca jakie jest na siłowniku: podkładki plastikowe 2mm, podkładki gumowe 1,5mm oraz podkładki 5mm, które trzymają sprężyny przed przemieszczaniem się (nie zawsze jest miejsce na nie). Proszę także sprawdzić średnicę siłownika w miejscu zakładania sprężyn, zwykle mają 8mm, ale zdarzają się też 10mm i wtedy musimy dobierać inne, większe podkładki."


Odpuszczam głównie przez to, że moje amorki w S-Max nie otworzą klapy, potrafią utrzymać na każdej wysokości klapę ale to za mało żeby się sama otworzyła.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 23-10-2023 o 21:54 Powód: Bo...
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem