View Single Post
Stary 22-10-2023, 20:38   #378
biegacz
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max MK2
Silnik: 2.5 Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 29
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Witam wszystkich, przeczytałem cały wątek. Napiszę z mojej perspektywy kilka spostrzeżeń na tematy tam poruszane. Dużo jest o spalaniu. Tutaj widzę ile ludzi tyle opinii. W porównaniu do Diesla ja widzę spalanie na plus.

Użytkowałem S-Maxa z 2017 roku przez 3 lata i dla mojej rodziny to idealne auto, wiec postanowiliśmy wymienić na nowego. Zamówiony koniec Września 2022, a odebrany koniec Marca 2023.

Przejechane 12k, spalanie jak już pisałem na plus, szczególnie w mieście.

Sprawa wyposażenia auta, brak klejonych szyb, chodź w materiałach jest napisane że jak domawiasz Sony to mają być.
Brak schowków pod fotelami, brak lampki w schowku centralnym. Jeszcze coś zauważyłem, ale teraz nie pamiętam. Ogólnie auto okrojone, a miałem porównanie z autem z 2017 roku.

U mnie też był temat z tylnym zderzakiem, zamawiałem wersję St-Line i byłem przekonany że tył będzie z tej wersji. Okazało się że przyszedł "zwykły" Później dopiero doszliśmy do tego że przy zamówieniu wypinanego haka jest taki montowany. Tu miałem lekki spór ze sprzedawcą , bo gdybym o tym wiedział nie zamówiłbym tego haka. Bardziej zależało mi na wyglądzie auta. Nigdzie to nie było ujęte ani powiedziane. Jak na przykład z panoramą, zamawiasz dach nie ma relingów itp. I wtedy nie ma niepotrzebnych nerwów i nie porozumień. Tak mnie to męczyło że zakupiłem ten dyfuzor i boczki do tego zderzaka i już siedzi taki jak być powinien. Jest tylko delikatne wycięcie na hak, praktycznie nie widoczne.

Ogólnie auto na duży plus, silnik napęd.

Brakuje autohold, chodź jest tempomat z funkcją Stop and Go, w Forscan jest opcja AutoHold ale nie działa, gdy próbowałem ją uruchomić, pewnie brakuję przycisku do pełni działania.

Nikt nie pisał o zabezpieczeniu podwozia, tutaj jest słabo. Ogólnie nic tam nie ma. Gołe blachy.

To chyba tyle.

Pozdrawiam
Artur
biegacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem