View Single Post
Stary 18-10-2023, 11:50   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

U mnie po 10tkm przejechanych mondeo mk5 klocki przód jak i tył są praktycznie całe, na oko nie widać różnicy. Ale w mk3 czy mk4 komplet starczał mi na ponad 100tkm+ także myślę w mk5 też będzie podobnie.

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioski: automat plus wytrzymałość materiałów eksploatacyjnych leci na pysk = ponadnormatywnie szybkie zużycie.
Pod pretekstem ekologii a sporo ludzi daje się na to nabierać...

Cytat:
Napisał Marasss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu jest pytanie co może być przyczyną tak szybko zużywających się tylnych klocków?
Coś z zaciskami tył nie tak. Koła się nie grzeją nadmiernie? Zaciski do weryfikacji przy wymianie może są zapieczone (przerwane gumki) albo coś z mechanizmem ręcznego. Klocki równo zużyte czy zużycie jest nierownomierne?

Ewentualnie zapowietrzony przód i przez to tył przejmuje więcej hamowania niż powinien. Płyn hamulcowy do wymiany powinno pomóc na to

Albo ostro hamujesz regularnie. Korzystasz z hamowania biegami? Mi w każdym aucie klocki starczały do tej pory na 100tkm+ a przycisnąć lubię i mocne odhamowania też się zdarzają ale tam gdzie mogę to hamuje biegami.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem