Temat: [Mondeo 2014- ] Ładowanie akumulatora prostownikiem
View Single Post
Stary 14-10-2023, 16:53   #29
Usagi1974
ford::amateur
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 14-10-2023
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Jak odpalić rozładowany akumulator

Dzień dobry,

Przepraszam za najprostsze pytanie na świecie - ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej porady. Po kilku miesiącach stania w garażu akumulator w Mondeo Mk5 (Diesel 2.0) kompletnie się rozładował - i nie jestem w stanie go w żaden sposób odpalić.
Próbowałem z 'powerbanka' czyli Xtreme Starter XS2000 - nawet częściowo działa, bo samochód wyraźnie dostaje prąd, ale po próbie odpalenia silnik działa przez kilka sekund, a potem wszystko gaśnie. Powerbank wyświetla napięcie w granicach 4V na akumulatorze.

Próbowałem też podłączyć akumulator do prostownika (takiego z Lidla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale nawet nie zaczyna ładować, tylko wyświetla komunikat o błędzie.

Mogę też spróbować kablami z innego samochodu, ale tyle się naczytałem jakie to niebezpieczne i że można spalić elektronikę, że na razie tego nie zrobiłem.

Będę wdzięczny za sugestie - pewnie można wyjąć akumulator i naładować go w domu, ale to mnie trochę technicznie przerasta (tzn. wyjmowanie). No i pewnie można wezwać jakiś assistance, ale nawet nie wiem kogo (mieszkam w Warszawie).

Z góry dziękuję!

Staszek
Usagi1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem