Temat: [Focus 2004-2008] Demontaż kolektora ssącego 1.6b
View Single Post
Stary 25-09-2023, 16:57   #8
MrKarol112
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-02-2019
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b

Cytat:
Napisał clubGRANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się składa,że w czerwcu montowałem lubre do mk3 1.6pb i muszę cię zmartwić ponieważ jest problem z demontażem kolektora ssącego w postaci jednej z pięciu śrub, która jest za alternatorem i albo go wpierw zdemontujesz (ja tak zrobiłem) albo masz ciękie rączki i odpowiedni klucz? . Drugi problem po przewód od serwa do kolektora ssącego - bardzo ciężko go odczepić - nie uważna osoba może go uszkodzić.
Na fotografiach załączone na czerwono miejsca problemaryczne - drugie zdjęcie pokazuje gdzie jest przykręcana listwa wtryskowa (czerwone) a gdzie są wtryski wciskane (zielone)
Czyli tak jak myślałem, będzie trzeba odkręcić połowę elementów. Dzięki za fotki, w tygodniu spróbuję to ogarnąć.

Cytat:
Napisał clubGRANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. klima może słabo chłodzić pomimo jej sprawności ponieważ filtr kabinowy jest zapchany.
Wszystkie filtry są nowe, więc to nie to.
MrKarol112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem