Temat: [C-MAX 2015- ] Dołożenie/aktywacja alarmu
View Single Post
Stary 12-09-2023, 20:50   #7
stardoorst
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2012
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dołożenie/aktywacja alarmu

Jest dalszy postęp w pracy nad alarmem.
Zasymulowałem obecność czujnika otwarcia maski poprzez podłączenie przewodu do masy(trzeba było dołożyć pin C1-15 do wtyczki modułu BCM). Od tego czasu znów prawidłowo błyskają światła awaryjne jako potwierdzenie przy ryglowaniu zamków i działa automatyczne ponowne ryglowanie.

Kupiłem czujnik ruchu AV6N-15K607. Udało się znaleźć zieloną wtyczkę z wiązką dla czujnika tak jak pisał tomao. Czujnik podłączyłem, ale niestety nie działa. Sprawdziłem zieloną wtyczkę i na przewodzie szaro-czerwonym mam +12V, na czarno-białym mam masę, a na przewodzie fioletowym około 11,5V. Dobry znak, bo wynika z tego, że wiązka jest gdzieś podłączona, a nie wisi w powietrzu. Mimo tego ruch w kabinie nie wyzwala alarmu. Może kupiony czujnik jest niesprawny?
Dziwi mnie, że na schemacie jest, że przewód szaro-czerwony powinien prowadzić do złącza C4 pin 18, a fioletowy do C4 pin 12 modułu BCM, a u mnie nie ma pinów C4-12 i C4-18. Gdzie w takim razie prowadzi ta wiązka? Czy po lifcie coś zostało zmienione? Niestety schemat mam tylko do C-Max II przed liftem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak sprawdzić czujnik ruchu, czy jest sprawny? Czy na fioletowym przewodzie w wyniku wykrycia ruchu jest np. tylko zwieranie do masy lub +12V, albo jest tam jakaś bardziej skomplikowana komunikacja cyfrowa?

Ostatnio edytowane przez stardoorst ; 12-09-2023 o 20:55
stardoorst jest offline   Odpowiedź z Cytatem