View Single Post
Stary 01-09-2023, 22:43   #64
Non52
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-12-2020
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: P0017 - złe ustawienie rozrządu, czy wadliwe fazy rozrządu?

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może, bo je się wymienia razem z rozrządem, mimo, że producent tego nie przewiduje.
A nie przewiduje dlatego, żebyś musiał płacić dwa razy, bo jak padnie choć jeden wariator - a są dwa - to trzeba robić cały rozrząd od nowa. Dlatego myślący ludzie robią to od razu, bo po tych 8 latach / 140 tys, nawet jak wariatory nie dają znaków zużycia, to się je robi przy rozrządzie od razu.
Wariatory nie były na pewno wymieniane bo nie miałem tego na fakturze.
Majstry mogą sprawdzić czy wariator jest ok czy trzeba wymienić. Ten nowy chce sprawdzić i ewentualnie dać nowy pasek bez innych nowych części rozrządu. Nie chcę nabić się w butelkę jak z tamtymi kowalami. Trochę trwało wyjaśnienie sprawy.

Bump:
Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czytałem wszystkich wpisów, ale czy ktoś pofatygował się i po wymianie rozrządu zrobił zresetowanie adaptacji wałka rozrządu ? (podłączył ktoś kompa np forscana, żeby wykonać tą procedurę ? )
Żaden nie wspominał żeby robić taką procedurę.
Non52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem