Temat: [S-MAX 2006-2015] kod błędu PCM DTC P244C:00-6D
View Single Post
Stary 30-08-2023, 22:21   #64
Barcik
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Lublin
Model: S MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

No i poszło u mnie.
Wykręcenie - niemożliwe - nakrętka się obrabia. Wystarczyło podgrzać palnikiem tuleje (zwykły palnik z puszką z allegro) i od razu puściło. Potem tym samym palnikiem grzanie dyszy do czerwoności i dmuchanie ustami w rurkę (tylko ostrożnie żeby nie wciągnąć powietrza). 15 minut opalania do białości z dmuchaniem i piękny przedmuch się zrobił. Wkręcone złożone do kupy i w trase. SOOT_LOAD 165% i nie spadało. Wypalanie się nie uruchamiało bo ciągle był błąd P244C którego ForScan nie mógł skasować. Ponieważ i tak miałem olej do wymiany to szybka decyzja - zjazd na pobocze i wypalanie serwisowe. Poszło (choć program się zawiesił przy 84%) i ciągle prosił o włączenie zapłonu który był włączony. Restart - sprawdzenie parametrów - SOOT_LOAD poniże 10%. Błąd dał się już skasować i auto odżyło.
Myślę że ten problem dotknie w końcu każdego użytkownika. Sadza tam będzie wpadać i to jest nie uniknione. Mnie to spotkało przy 337350 km przebiegu. Jednak nie mam co narzekać bo do tego czasu poza tym problemem tylko rura od IC (dolna pękła) dwie końcówki kierownicze były wymieniane (poza eksploatacją - nic więcej)
Barcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem