View Single Post
Stary 24-08-2023, 20:34   #12
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

BTW - a jest Kolega pewien, iż ten przeraźliwy dźwięk nie jest generowany z fotela pasażera??? Bo to by tłumaczyło z jakiego powodu jest on przeraźliwy przy różnych prędkościach. Oraz dlaczego czasem go wcale nie ma... - A CO MA DO TEGO FOTEL PASAŻERA , MUSZE ZOBACZYĆ CZY DRZE SIE Z PASAŻEREM CZY BEZ - ALE CO TO MA ZA ZNACZENIE ,

Kolega podał myśl , więc wsiadłem do auta z pasażerem z przodu- człowiek 50 kg - zapięte pasy i jazda na A4+S52 , i... 145 km na budziku , drze się - potrójny sygnał dźwiękowy o przekroczeniu prędkości , ale nic , próbuje również na tempomacie 150 km/h i dalej się drze . Więc zwrotka - myślę wezmę go pod ch.j tzn włos i przesadzam pasażera na tył tak aby czujniki widziały pusty fotel przedni pasażera i z powrotem rura do domu i .. .. 145km/h i drze ryja i tak 150, 165 i dalej , sygnał wyłącza się poniżej 144 i w dół .
Zrobiłem tak ponieważ przypomniałem sobie że wtedy co nie darł się i było >165 to jechałem sam po tej samej drodze A4+S52 , bez pasażera i z przodu i pasażerów z tyłu , ale to byłby absurd by to miało znaczenie .
Sprawdzałem okablowanie pod fotelem pasażera , wszystko wydaje się ok , nie ma kontrolki ostrzeżenia uszkodzenia na budziku - fotel/ poduszka czy coś podobnego.
Myślałem aby jeszcze wyłączyć poduszkę powietrza tak jakby dla dziecka w foteliku , niestety nie wiem gdzie się to wyłącza ( w schowku czy po otwarciu drzwi nie ma takiego dinksa na przekręcenie kluczykiem , auto bez kluczykowe ,2 kluczyki zamieniane 1 w miesiącu )
A i my Key nie aktywne a jak 1-n zostały ustawiony dla dziecka na jazdę bez limitu to F Focus ryja i tak darł jak zwykle . A dźwięku ani ja ani żona nie bardzo może zlokalizować przy 145km/h - bo bym to zakleił czy ostatecznie wyrwał w cholerę .
W ustawieniach z poziomu kierowcy w menu zegarów ( i w menu na pulpicie radia ) wszystko odhaczone - zrobiony test jazdy drze się - i zaznaczone opcje - i cały czas się drze .
Koledzy jakieś kolejne sugestie ???

Ostatnio edytowane przez markie ; 24-08-2023 o 20:47
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem