View Single Post
Stary 15-08-2023, 19:16   #16
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Kolego mam dużą chłodnice oleju zamontowaną,ja opiłków nie widziałem na oczy ,to są informacje które przekazał mi serwisant,generalnie auto w serwisie na Krzemionkach stało ponad miesiąc ,testowali patrzyli bo objawy mechaniczne uszkodzenia były natomiast za specjalnie nie pokazywał błędów żadnych.Kilka razy udało mi się wywołać błąd przegrzania skrzyni biegów ja to bym powiązał z olejem lub pompą olejowa w tej skrzyni ,nadmiernie iż w serwisie bywam reguralnie na przeglądach i nic wczesniej nie wychwycili podejrzewam że albo źle wymieniają olej w tej skrzyni albo może o zgrozo zrobili mnie w ciula .Twierdzą że tam jest niewymienialny filtr oleju a ja twierdzę że jest.w każdym razie byłem w lutym na przeglądzie 125 tys wymienialem też olej skrzyni przedłużyli mi wówczas gwarancję ford 12 na kolejny rok i około miesiąc później zaczęły się moje problemy ,kilka razy byłem na serwisie w marcu i kwietniu na diagnostyce która ich zdaniem nic nie wykazywała nawet dostarczałem im filmiki co się dzieje aż w końcu główny mechanik w maju pojechał ze mną na testy i pokazałem mu co jest i zakwalifikowali po miesiącu auto do wymiany skrzyni na koszt forda wraz z układem chłodzenia bo wykryli w układzie bardzo dużo opiłków,domniemywam że z pomy oleju .

Bump:
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem