View Single Post
Stary 14-08-2023, 11:55   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna A8 - kierunek upgrade do sekwencji

Ja mam 2020 EcoBlue ze skrzynia 8F40. Taka byla montowana do Mondeo z silnikami 190KM. Jesli masz 150KM to mozliwe ze masz te, ktora wspomniales.
Nie wiem czy masz FL czy miedzyt lift. U mnie skrzynie sie obsluguje pokretlem.
Haka nie mam, wg dekodera VIN nie mam nawet "przygotowania pod hak" cokolwiek to znaczy.

Dolozone manetki u mnie dzialaja od razu po ich dolozeniu. Oprocz samych manetek potrzebna byla wymiana wiazki w kierownicy oraz jej tylnej obudowy, z otworami pod manetki. Czasami sa w sprzedazy cale kierownice. Ja kupilem komplet zawierajacy tylko te wymienione rzeczy za 150PLN (zawarte byly i oryginalne wkrety do przykrecenia manetek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Co do hamowania silnikiem - ciagle hamowanie silnikiem jest tylko w trybie S. Na D auto najczesciej sie toczy na wolnobiegu. Wyjatkiem jest jazda z gorki z mala predkoscia (wtedy auto samo decyduje czy hamowac silnikiem). Nie pamietam szczegolow - pewnie jest to opisane w instrukcji.
Poza tym na D kontrola lopatkami jest tymczasowa. Na stale jest tylko na S.

Co do wymiany oleju to pytaj w dedykowanym watku.

PS. MIalem problem ze zrozumieniem tytulu. Domyslam sie ze "sekwencja" nazywasz mozliwosc zmiany biegow matetkami.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 14-08-2023 o 13:39
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem