Temat: [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
View Single Post
Stary 12-08-2023, 10:00   #49
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI

Wczoraj i dzisiaj się trochę pomęczyłem żeby Tobie odpisać rzeczowo. I ten samochód jest złośliwy....
Wczoraj na bańce chodził z ziemi. Ssanie pompa niby ma bo jak odepnę wężyk od filtra (po stronie pompy) to aż syknie. Opór przepływu przez filtr jest spory (przypomnę już drugi nowy tym razem filtron). Dzisiaj rano już na bańce z ziemi nie chodzi. Jak mniemam na ssaniu potrzebuje więcej paliwa więc pewnie już jest za duży opór. Chciałem już zdejmować bak ale najwyraźniej nie ma po co...... Jeszcze jak go przed chwilą ponownie odpowietrzyłem i zalałem paliwem to odpalił i dodając gazu miał siłę ciągnąć paliwo ale na wolnych ciśnienie na listwie spada i gaśnie. Nie pociągnie z ziemi bez dodawania gazu.
Co może być nie tak? Jak to jeszcze sprawdzić? Coś źle robię z odpowietrzeniem?

Wracając do P0089, nawet jak chodzi na bańce z paliwem to adaptacji zrobić się nie da. Błąd P0089 jest niezniszczalny.... czy jak kupię ten zestaw to odpalę auto? https://allegro.pl/oferta/transit-mk...aw-11153254156 może mam uwalonego kompa? Bo przecież wszystko jest nowe!!!!

I jeszcze czasami wywala po odpaleniu:
P068A - Przekaźnik zasilania ECM zbyt wcześnie odłączony od napięcia
Który to przekaźnik? W instrukcji nie ma żadnego ECM tylko PCM. Z resztą już dawno wszystko sprawdziłem.

P.S. Po milionach prób udało się zrobić adaptację pompy. Ale co z tego jak to nic nie dało. Nie ma już błędu adaptacji ale nie przyniosło to żadnych efektów. Czyli nierówna praca to problem mechaniczny? Gdzie? Jaki?

Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 12-08-2023 o 11:46
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem