Temat: [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
View Single Post
Stary 27-07-2023, 18:49   #29
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI

Jest przełom w sprawie. Tak na prawdę wróciłem do punktu wyjścia. Odebrałem tranzola.
Warsztat nie zrobił nic. Nawet nie wrócił tak do końca do stanu początkowego bo mam uszkodzony rozrusznik i coś obciera o wał albo koła (ale nie jest to takie proste bo pobieżna obdukcja nie zidentyfikowała problemu). Podsumowując trafiło to do partaczy i prawie jestem pewien, że kretyni najzwyczajniej nie potrafili odpowietrzyć układu. Stąd problem z odpalaniem i spalony rozrusznik. I dlatego było tak źle aż tu nagle ożyło bez wymiany czegokolwiek. To tak można podsumować "fachowców".
Auto odebrałem i pora wziąć sprawy w swoje ręce.

W telegraficznym skrócie. Auto odkąc mam to wywala P0089 po odpaleniu. Tylko po odpaleniu. Czujni ciśnienia zmieniony na nowy, regulator ciśnienia też. Regeneracja wtrysków pomimo że ponoć zasadna nie przyniosła rozwiązania problemu a nawet gorzej bo teraz na ciepłym faluje i szarpie (wtryski do sprawdzenia ponownie). Przez błąd adaptacji zrobić nie mogę.

Jutro kupuję ten specyfik co Wojtku polecasz. A potem co? Wyciągać pompę i dać ją do sprawdzenia? Blokady też już jutro bedę miał.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem