Temat: [Edge 2015- ] kodowanie swiatel led
View Single Post
Stary 16-07-2023, 22:44   #146
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Bump:

Chyba wszystko mam już tak jak powinno być. SCCM rozwiązany problem przez zakodowanie forscanem tak jak EU. Dane sobie pobrałem z asbuilt. Brak błędów.

Moduł IPMA, tu nie trzeba nic kodować, jedyne co zmieniłem testowałem, to high beam configuration, zmieniłem na auto high, potem na glare-free high beam/adaptve, w obu przypadkach działa automatyczne długie. Pytanie to forumowiczów, czy to ustawienie jakkolwiek wpływa na działanie i powinno by jako Auto high beam?

Moduł IPC, z nim miałem największa zagwozdkę, na forum znalazłem info że tu ma być Adaptive headlamps feature na enabled i traffic na enabled, niestety u Mnie samo adaptive headlamps nie chciało się zapisać do IPC. Jak również opcja Auto High Beam Telltale, nie dała się ustawić na enabled.


Teraz pytanie jeszcze do osób które mają czy to fabrycznie czy dokładali sobie w wersji poliftowej GFHB (FDL), czy u Was po starcie auta, lampy się poziomują tylko góra dół? czy również prawo-lewo (tak miałem w mondo mk5), u Mnie tylko góra-dół, ale poziomowanie i wydłużanie/skracanie wiązki śmiga. Jeżeli chodzi o skręt w prawo, to prawa lampa przy skręcie o parę stopni w prawo, doświetla prawy bok, czy przypadkiem w polifice z lampami EU, tak nie jest realizowane doświetlanie zakrętów etc? i nie ma w nich AFS w takiej postaci jak w wersji EU? czy może jednak coś u Mnie jest skopane? W samochodzie nie ma ani jednego błędu obecnie z żadnego modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


=========

Edit, dostałem odpowiedź z ASO Gdyni, w którym serwisowałem Swoje Mondeo MK5. Soczewki FULL LED w Edge Poliftowym w wersji Europejskiej posiadają ruch soczewki wyłącznie góra-dół + wycinanie obszarów i doświetlanie zakrętów. Wiec u Mnie wszystko jest już poprawnie zamontowane i skonfigurowane, gdyby ktoś potrzebował pomocy co i jak, to śmiało podpowiem co wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 20-07-2023 o 15:05
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem