View Single Post
Stary 17-06-2023, 22:26   #31
kubacky
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-10-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6tdci 109ps
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118

Wymieniłem przekaźnik świec, od tygodnia (odpukać) focus jeździ jak wsciekły, zdaje się że ten przekaźnik był przyczyną. Dalej mam jednak problem z elektryką - czy to jest normalne, że nawet przy przełączniku świateł w pozycji 0 na zegarach świeci się kontrolka świateł mijania (ale palą się jedynie postojowe) i podświetlenie wnętrza (sterowanie klimą, szybami itp) jest podświetlone? Jestem prawie pewny, że do tej pory tak było dopiero po przełączeniu świateł na światła mijania.

Druga sprawa to panel klimatyzacji i sterowania ogrzewaniem szybami. Od jakiegoś czasu przy odpaleniu samochodu pali się kontrolka od obiegu zamkniętego, którą można zgasić poprzez… wciśnięcie przyciski ogrzewania przedniej szyby. Kontrolka na tym przyciski od przedniej szyby w ogóle nie reaguje. Czyli sytuacja wygląda tak:
- wsiadam do samochodu i odpalam - pali się dioda na układzie zamkniętym
- wciskam przycisk układu zamkniętego - dioda gaśnie
- wciskam przycisk podrzewania przedniej szyby - dioda na UKŁADZIE ZAMKNIĘTYM znowu się zapala.
To już raczej nie jest normalne zachowanie. Próbuję sobie przypomnieć, od kiedy tak się dzieje i jedyne co mi przychodzi do głowy to czyszczenie skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Dzisiaj na nowo powyciągałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki a nawet główną wtyczkę, która idzie do tej skrzynki ale to nic nie dało.
Dodam, że przy tym problemie klima nie daje się w ogóle uruchomić. Jest całkowicie pusta, jednak wcześniej można było przynajmniej wcisnąć przycisk klimy co powodowało zapalenie się diody na nim. Dzisiaj postawiłem auto do mechanika, który miał znaleźć dziurę w układzie, ale skończyło się na tym, że nie mógł uruchomić ani skomunikować się z klimatyzacją a nie miał więcej czasu w sobotę, żeby zająć się problemem.
Czy ma ktoś może schemat elektryki klimy manualnej do Focusa 1.6tdci 2006 109ps?

Ostatnio edytowane przez kubacky ; 17-06-2023 o 22:29
kubacky jest offline   Odpowiedź z Cytatem