View Single Post
Stary 25-05-2023, 16:59   #1
Kemo1
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-02-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Scti ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

Witam, Posiadam mondeo mk4 1.6 ecoboost i wymieniłem w nim ostatnio rozrząd profilaktycznie przy 113kkm ponieważ auto ma zaraz 10 lat, oddając auto do mechanika pytałem się czy potrafi to zrobić, ponieważ wiem, że mogą być z tym problemy i jak się okazało słuszne były moje objawy ponieważ, po wymianie check engine błąd P0016 (czujnik położenia wałka rozrządu). Rozebrali ponownie i stwierdzili, że rozrząd jest dobrze ustawiony i że robili to z blokadami i na pewno to dobrze zrobili, okazało się że czujniki położenia wału z dwóch stron były zalane olejem i to było przyczyną check engine (który zaświecił się po wymianie rozrządu) ponoć przyczyną tego jest moja ciężka noga na gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Teraz po odebraniu auta słychać stukanie stałe od góry silnika jak chodzi na benzynie, gdy przełącze na gaz to stukanie jest falami tej samej częstotliwości. Już nie wiem co robić w tym przypadku i co to teraz może być zawory, wtryski? I czy to może być powodem nieudolności mechaników....

Ostatnio edytowane przez Kemo1 ; 25-05-2023 o 17:00 Powód: brak ayto w nagłowku
Kemo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem