Temat: [Focus 2011-2014] Akumulator rozładowuje się
View Single Post
Stary 20-05-2023, 21:25   #311
asial
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2017
Model: MK3
Silnik: 1,6 ti-vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Witam
Po ponad dwóch latach znów zgon focusa. Żona odpaliła go rano pojechała na zakupy wróciła i zgon, nie można otworzyć pilotem - zero reakcji, nie mogła otworzyć mechanicznie grotem kluczyka, przez roztargnienie zostawiła uchylone okno i włożyła rękę i otworzyła drzwi. Po włączeniu zapłonu przyciskiem komunikat na wyświetlaczu ford keyfree - kluczyk niewykryty, ale ten komunikat na czarnym tle taki "duch" ledwo widoczne. Brak możliwości odpalenia. Po pożyczeniu prądu z innego auta na kable, wyświetlacz zaświecił się na niebiesko, coś zabuczało po wciśnięciu przycisku start/stop wszystko zgasło. Wiec zamknęła auto kluczykiem i wróciła do domu.
Ja przyjechałem z kolegą taksówkarzem pożyczyłem prąd z jego auta porządnymi kablami, wyświetlacze zaświeciły się na niebiesko ale przycisk start/stop włączał zapłon ale nie uruchamiał silnika, kolega docisnął klemy i odpalił.
Pojechałem kilka ulic dalej do domu i zostawiłem auto na parkingu, nie ładowałem akumulatora. Na drugi dzień auto dział bez problemu.
Dziś zabrałem się za moduł BCM bo myślałem że to odwieczny problem pompki spryskiwacza szyb. Wyciągnąłem moduł, wtyczki czyściutkie suchutkie, moduł również czysty suchy bez śladów śniedzi czy nadpaleń, nawet zdjąłem z niego obudowę wszystko ok, Obmacałem wszystkie wiązki pod schowkiem, wszystko suche i czyste. Złożyłem wszystko do kupy, podładowałem akumulator i tyle, źródło problemu nie znalezione.
asial jest offline   Odpowiedź z Cytatem