View Single Post
Stary 11-05-2023, 08:49   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,669
Domyślnie Odp: Ustawienie automatycznych świateł ale bez czujnika zmierzchu

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W aucie nic nie "świeci" samo z siebie, światła zwane DRL sa w pełni akcesoryjnym elementem.
Moja odpowiedź #2 była w 100% trafna, bez wymyślania co można dołożyć do auta.
Halogeny też są wyposażeniem akcesoryjnym, tak samo jak klimatyzacja, ESP, elektryczne lusterka, czy nawet radio. Wszystko można było dokupić w momencie zakupu auta, albo się obyć bez tego.

Jasne, że nic nie świeci samo z siebie, nie wiem co właściwie chciałeś napisać i w jakim celu. By wykorzystywać w dzień czujnik zmierzchu, trzeba zainwestować. Da się to podpiąć pod włącznik świateł automatycznych, bo na moim przykładzie widać, że się da i działa, więc można.
Pisanie że nie ma możliwości, nie jest prawdziwe. Autor pytał o możliwości wykorzystania trybu AUTO, więc dostał moją propozycję. Ty go zgasiłeś, nie wiem w jakim celu.



A tak już dodatkowo i jako ciekawostkę, napiszę , że fabryczny czujnik zmierzchu działa w aucie bardzo aktywnie, wręcz czasem nadgorliwie. Wystarczy stanąć w głębszym cieniu w środku dnia, by zaraz się załączyły światła mijania albo jechać np wczoraj o godz. 19 gdy jest jeszcze dzień, ale światło jest bardzo niskie, a cienie duże, to załączały się światła mijania w trybie automatycznym..
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem