Temat: [Mondeo 2014- ] Sprzęgło bierze nisko - regulacja?
View Single Post
Stary 03-05-2023, 07:23   #9
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze nisko - regulacja?

Wszyscy którzy narzekają na ruszanie i zmianę biegów 1 i 2 szczególnie zalecam odpowietrzenie wysprzeglika. Wyciągnąć stary płyn ile się da ze zbiornika i zalać świeżym. Polecam ATE SL6 dot4. Druga osoba wciska pedał sprzęgła do oporu a druga odkręca odpowietrznik. Wygodnie kluczem 12. Do samego końca odkręcić aż zacznie wyrzucać płyn. Najlepiej od dołu ale od góry też się da. W benzynie przeszkadza jakąś wiązka kabla więc jest większa gimnastyka. Puścić tak 200ml i zobaczycie jaki syf wyjdzie. Za każdym razem kiedy ktos naciska sprzęgło pedał po zamknięciu odpowietrznika nie unosi się i musi sam pedał unieść ręka. On sam się nie podniesie po spuszczeniu. Nie wystraszyć się. Tam gdzie jest pomarańczowy kapturek znajduje się odpowietrznik. U kogoś w okolicy skrzyni może skrzypiec podczas wciskania pedału sprzegla. Myślę że to ta sprężyna z wysprzeglika. Pamiętajcie że jeśli ktoś ma wadliwe lub zużyte sprzęgło to odpowietrzenie nic nie da ale warto spróbować. U mnie po odpowietrzeniu wyraźnie czuć poprawę przy ruszaniu i zmianie biegów. Auto jest takie bardziej energiczne po dodaniu gazu. Podejrzewam że w miarę eksploatacji po prostu raz na jakiś czas należy odpowietrzyć wysprzeglik. Moje odczucie jest takie że ten wysprzeglik był zapowietrzony lub miał stary płyn i nie dociskał tarczy sprzęgła. Tutaj macie link jak wygląda budowa i gdzie jest odpowietrznik

https://ford-esklep.pl/wysprzeglik-h...-ford--2002008
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230128_104356.jpg (92.9 KB, 53 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez HUGOBERG ; 03-05-2023 o 07:44
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem