View Single Post
Stary 24-04-2023, 23:48   #309
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,670
Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit

Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mój bardzo dobry znajomy handluje oponami (hurtowo) w całej UE i nie raz mi powtarzał że testy i recenzje są praktycznie w większości opłacane przez producentów.
Bzdura. Ten Twój kolega jest uprzedzony do testów, bo pewnie jego opony, które ma na aucie i jest z nich zadowolony, źle wypadły w testach, więc szuka drugiego dna.

Jak kiedyś zrobiłem kilkuletni test paliw i wyniki opublikowałem na stronie www, gdzie zarekomendowałem jedno z paliw, to zaraz pojawiły się głosy, że na pewno mi zapłacili, bo kilka krzyczących osób "udowadniało", że oni jeżdżą na tym, a tym paliwie i jest doskonałe , a u mnie wyszło, że niekoniecznie.


Co do opon, to oczywiście prawdą jest, że testowana np opona 16" 205/55 inaczej się zaprezentuje od np opony 15" 195/50. Dlatego warto nie czytać jednego testu opon, tylko różne, gdzie są testowane różne rozmiary. I wyniki rozmiaru zbliżonego do tego jakie jest w aucie, są najbardziej wiarygodne.

Czasem producenci wysyłają na testy opony "spreparowane", które nie są do kupienia, ale to też można wykryć, co się udało testującym. W jednym teście kiedyś się skompromitował Nokian, a potem Pirelli. W obu przypadkach udało się nagłośnić te oszustwa.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem