Temat: [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy
View Single Post
Stary 10-04-2023, 16:37   #8
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał Tom@La Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie tak z czystej ciekawości parę pytań:

1) czy tylko mi wywala błąd U0438:81-07 (nieprawidłowe dane odebrane z modułu sterującego hamulcem przyczepy) po włączeniu IPC 720-07-02 ???

2) Jazda terenowa - wskaźniki - fajny bajer ale tylko bajer. Przynajmniej u mnie bo auto miałem pod dość mocnym przechyłem bocznym jak i przednim a wskaźniki ani drgną. U Was tak samo??? Może to opcja tylko dla Raptora gdzie pewno są dodatkowe czujniki.

3) opcja Power Distribution Display niby ciekawa ale w moim pokazuje tylko czy napęd na tył czy na 4. Osobiście miałem wizję że to będzie pokazywać np uślizg koła. Sprawdzał to ktoś?

4) nie wiem przy której opcji ale z deski rozdzielczej zniknął zegarek.... Po czym wieczorem na fajrant znów się pojawił ��
Sorki - post Kolegi z innego wątku:
Ad1. Dzisiaj sprawdziłem i mam ten sam błąd, ale to nie wynik włączenia podglądu DPF tylko wskaźników 4x4 i mocy z pytania 3 i 4. Oba wyłączyłem i błąd zniknął a nadal mam podglad zapełnienia DPF.
Ad2. Identyczne spostrzeżenia - stąd OFF.
Ad3. Jak wyżej.
Ad4. U mnie, po każdym podłączeniu kabla i Forscan, zegar znikał z wyświetlacza (tylko kreski oddzielone dwukropkiem). Ponownie pojawiał się po ok. tygodniu lub dwóch (BTW: np. dołożenie i włączenie navi uaktywnia się dopiero po 2 tygodniach, jak powiedział Pan z ASO - może to jest częściowym powodem?)
Jednak dzisiaj wpadłem na pomysł ponownego ustawienia godziny w systemie (poprzez OGÓLNE w wyswietlaczu oraz synchronizację z gps i… zegar wrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolejna ciekawa obserwacja dotyczy możliwości zmiany rozmiaru opon (bo wkurzało mnie trochę, że prędkościomierz zawyża wskazania - dobre przed policją, ale wolałbym mieć dokładnie odwzorowaną prędkość: wszedłem w BCM i tam jest Tire Circumference,mm - u mnie było 2364 dla 17” a wg producenta moich opon winno być 2360. Zmieniłem i - niestety - pojawił się symbol żółtego klucza „błąd napędu”. W DTC tez coś wyskoczyło, ale nie zapisałem. Powrót do poprzedniej wartości naprawił wszystko.
Ciekawe, czy do zmiany rozmiaru trzeba coś jeszcze zakodować? Poszperam na forum Forscan i dam znać.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem