Temat: [EcoSport 2017- ] Dołożenie Asystenta pasa rauchu
View Single Post
Stary 06-04-2023, 12:58   #8
Maciej Dadej
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-09-2019
Skąd: Pisz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie Asystenta pasa rauchu

Dzięki za podpowiedź. Na tą chwilę dałem sobie z tym spokój. Sam nie bardzo to ogarniam - pewnie włączam nie te moduły ale w razie czego mam kopię zapasową. Mam wrażenie że coś nie tak robię z włączaniu poszczególnych funkcji. W forscan mam 0 błędów a po chwili coś wyskakuje. Dochodzę do pkt gdzie forscan każe odpalić auto na biegu jałowym, dochodzi do około 60% i każe jechać wzdłuż 2 dobrze namalowanych linii. W między czasie na liczniku wyskakuje ostrzeżenie że kamera uszkodzona i SERWIS. Nadmieniam że wszystko działa. Nie wciskam OK i jadę (matko ile ja paliwa wypaliłem :-( i NIC. Żadnych pasów żadnego efektu jak wcisnę przycisk na manetce tylko forscan znów łapie jakieś błędy typu IPMA U0212, U0131, U0429. Auto normalnie działa wszystko funkcjonuje poprawnie ale aktywować tego nie mogę. Auto ma i rozpoznawanie znaków i światła auto bez adaptacyjnego tempomatu.

Może mi ktoś pomoże co dokładnie i w jakiej kolejności włączyć w poszczególnych modułach (podobno tylko w IPC i IPMA to za mało).
Maciej Dadej jest offline   Odpowiedź z Cytatem