Temat: [Focus 2011-2014] spadająca temp. płynu chłodzącego
View Single Post
Stary 03-04-2023, 19:22   #110
Adrian0710
ford::amateur
 
Imię: ADRIAN
Zarejestrowany: 03-04-2023
Skąd: Kobylnica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Angry Falująca temperatura i wyrzucający płyn chłodzący z pod korka.

Witam wszystkich. Mam Focusa MK3 2013 rok 1.6 tdci 115 km (silnik PSA). Dwa dni temu zauważyłem, że podczas jazdy zaczęła spadać mi temperatura, Pomimo tego, że jechałem stałą prędkością i zdjąłem nogę z gazu temperatura spadała z 87 stopni na 60 stopni, a następnie szybko rosła do 87 stopni. Sprawdziłem poziom płynu (chciałbym zauważyć, że kilka dni wcześniej wymieniłem chłodnicę klimatyzacji wraz z wężem) był lekko podniesiony gdy odkręciłem korek płyn zaczął się unosić i wylewać ze zbiorniczka. Sprawdziłem przewody nie były napuchnięte, zdziwiło mnie, że chłodnica wody jest zimna. Pierwsza myśl to, że zaciął się termostat i dzisiaj go wymieniłem, niestety problem nie zniknął. Wcześniej nie miałem takich problemów. Byłem przyzwyczajony, że długo się nagrzewa, ale jak osiągnął temperaturę, to trzymał stałą 87 stopni i nie drgnęła wskazówka, jedynie na postoju jak włączyłam ogrzewanie i nawiew na 2-3 to wtedy temperatura spadała (czytałem, że to normalne). Mechanik, który wymieniał termostat powiedział mi, że jak odkręcił korek spustowy to woda nie chciała zlatywać bo był kamień w chłodnicy (wodę zlał odpinając wąż). Czy muszę wyczyścić chłodnicę z kamienia? Proszę o informacje. Nie chcę jeździć aby nie uszkodzić uszczelki.
Adrian0710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem