Temat: [Focus 2011-2014] Awaria silnika natychmiast serwis.
View Single Post
Stary 20-03-2023, 13:56   #38
jaskowisnia
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 24-10-2020
Skąd: Dobre
Model: Ford Focus II kombi
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Cytat:
Napisał mk_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Koledzy
Dziś jestem w stanie "wyjdę i stanę" obok czyli wyrażenie tego co miało dzisiaj miejsce w sposób wulgarny
Do rzeczy.
Kiedyś po grzebaniu a dokładnie wymianie przekładni zaczął mi się pojawiać alarm awaria silnika natychmiast serwis... Po odczytaniu błędów okazało się że związany z kontrolą świec żarowych. Byłem u elektronika i coś zrobił że przystało się na jakiś czas pojawiać. Minęły że trzy miesiące. Rozsypał się alternator - naprawa. W kilka dni później znowu się pojawia problem: awaria silnika natychmiast serwis. Wizyta w tym samym serwisie, diagnoza: do wymiany sterownik świec żarowych. Rano odbieram - koszty nie wspomnę. Wyjeżdżam wszystko gra. Wieczorem pojechałem w jedno miejsce, wracam włączam zapłon(nawet bez zapalania silnika)
"Awaria silnika natychmiast serwis". Powiem wam że mna aż zatrzęsło i mam ochotę utopić go w rzece...
Macie jakieś pomysły co dalej? Już nie mam kasy na to ciągle ładowanie to w to, to w tamto ... Po pierwsze czy gość nie nabił mnie w butelkę za gruby hajs. Po drugie cobz tym dalej zrobić.
Nie wiem czy sprawa jest nadal aktualna; ale jeśli tak to pojedź do elektronika samochodowego, a przynajmniej do mechanika/elektryka oblatanego conieco w elektronice. Niech wyjmie tablicę zegarów i obejrzy scieżki przy wtyku łączącym tablicę z instalacją samochodu. Miałem coś podobnego, choinka na tablicy zegarów, samochód ledwo się turlał. Facet nie miał odpowiednich narzędzi (lutownic itp.), ale elektronika to była i trochę jest moja działka więc bez problemu poprawiłem luty przy wtyku i kłopoty się skończyły.
jaskowisnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem