View Single Post
Stary 10-03-2023, 07:10   #25
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Mi taka wersja Focusa podoba się najbardziej. Jednak większość i tak zapewne wybierze wersje st-line. Przejechałem już 1300 kilometrów i uważam, że silnik już odpowiednio się ułożył. Mogę więc trochę poszaleć (już to robię), żeby sprawdzić możliwości silnika. Przez weekend będę sprawdzał spalanie przy prędkości autostradowej, czyli 140km/h. Natomiast mogę już teraz powiedzieć, że ta trzycylindrowa miękka hybrayda o mocy 155KM, to mały wariat. Pamiętam, jak oglądałem test Forda Pumy na CaroSeria, na YouTube z tym właśnie silnikiem. Prowadzący mówił dokładnie to samo i był zszokowany, jak to jeździ. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że jak na 1 litr pojemności i 3 cylindry, to ten silnik jest świetny. Żadnych wibracji w kabinie nie czuć, a komora silnika jest bardzo dobrze wygłuszona, przez co silnik jest mało słyszalny w kabinie. W porównaniu do trzycylindrowego silnika 1.2 130KM w nowej Astrze, silnik Forda pracuje zdecydowanie ciszej i lepiej. Zanosi się również na bardzo dobre wyniki spalania. Zobaczymy też, czy fordowski silnik będzie brał olej, bo w Golfie 1.5 e-TSI 150KM dolewek nie potrzeba robić.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem