View Single Post
Stary 26-02-2023, 06:56   #285
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Witam.
Jeśli ktoś w nowo zakupionej stacji multimedialnej, ma kiepski odbior radiowy pomimo prawidłowego podłączenia fabrycznego wzmacniacza, to od razu mówię że prawie nic się nie da zrobić, gdyż winę za taki stan rzeczy ponosi fatalnej jakości głowica tunera FM która jest skopana przez chinczyków. Widziałem na ruskich stronach jak gość rozbiera taką głowicę i analizuje jej budowę, pokazując gdzie jest skopana i jak to naprawić.Niestety strona już nie istnieje. Tak naprawdę na każdy region powinna być inna głowica, chinczycy poszli na łatwiznę - jedna głowica na cały świat i dlatego tak to wygląda. Jedyna możliwość naprawy tego problemu to wyciągnięcie głowicy rozebranie , przeanalizowanie schematu ( jest ich kilka typów) i modyfikacja tak jak należy. Po takiej naprawie tuner będzie odbierał jak kazde dobrej klasy radio. Niestety taka przerobka była by bardzo droga, nieadekwatna do wartości radia. Być może ktoś opracował i wrzucił do sieci schematy przeróbki, ja tego nie szukałem. Mam taką stację w mondeo i mam to samo choć dałem prawie 1500zl ,tylko że ja wiedziałem że tak będzie, a że nie słucham radia to mi to nie przeszkadzało. Wszelkiej maści dodatkowe anteny i wzmacniacze to tylko niepotrzebny wydatek, bo w wiekszości nic się nie da zrobić. Może być ciut lepiej, ale dalej będzie to dalekie od tego co zapewniają oryginalne radia gdyż tu nie chodzi tylko o to żeby do radia doprowadzić silniejszy sygnał, ale o to że te głowice pracują nieprawidłowo niezależnie od poziomu sygnału, trzeszczą i wzbudzają się w losowych momentach. Są oczywiście stacje które mają dobrą glowicę dedykowaną do czestotliwości 87,5-108 Mhz i wtedy nie ma problemu.

Ostatnio edytowane przez DarekRz4 ; 26-02-2023 o 06:59
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem