View Single Post
Stary 24-02-2023, 14:30   #1
gazownik24
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-09-2020
Skąd: PAISLEY
Model: Mk2 2012-2019
Silnik: 2.0 TDCi 180BHP>228BHP
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Dzień dobry wszystkim, to mój drugi temat na forum w ciągu 3 lat. Nie udzielam się aktywnie, zawsze kiedy miałem problem z autem znajdowałem odpowiedzi tutaj bez zbędnych pytań.

Tym razem jest inaczej, nie mogę znaleźć potrzebnych informacji.
Moje auto - Kuga Vignale 2019 2.0 tdi 180KM 4x4 full spec.

Zakupiłem na Alli podświetlane listwy progowe (w zastępstwie za oryginalne nierdzewne).
Chcę podłączyć je do instalacji auta aby po otwarciu drzwi zaświeciły się - jak to jest z podświetleniem pod lusterkami - gasły za raz po zamknięciu drzwi.
Listwy LED mają tylko + i - , 2 kabelki.
Wydawało się proste podłączenie. Zamontowałem plastiki progów i słupka B , instalacja wychodząca z drzwi do wnętrza auta odizolowana.
Szukałem najpierw wszystkich plusów ale zorientował się, że wyłącznik w zamku działa na zasadzie odwrotnej polaryzacji po otwarciu drzwi.
Zdjąłem boczek z drzwi, oczywiście moduł w drzwiach miał więcej kabli niz wychodziło do auta .
Tu już poległem i dałem za wygraną. Szukałem schematów elektrycznych bez powodzenia.
Jeżeli ktokolwiek ma wiedzę na temat jal sterowane jest podświetlenie pod lusterkami, proszę o pomoc


Właściwy schemat elektryczny, gdzie pokazane jest to połączenie lub link gdzie sam mógłbym taki schemat znaleźć.
Jakakolwiek sensowna pomoc pomorze mi w montażu.

Nie potrzebuję odpowiedzi typu ,, jedź do kogoś kto się zna,, lub ,, szukaj głębiej,,
Każdą modyfikację wykonuję s na własną odpowiedzialność, znam ryzyko.

Pozdrawiam
gazownik24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem