View Single Post
Stary 23-02-2023, 07:46   #17
arturzx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem celu wymiany katalizatora za moje pieniądze i naprawy drobnej usterki. Może serwis na tym zyska 200-300 zł robocizny.
A jak kupisz katalizator u nich to zyskają jeszcze marżę. A jak zostawisz stary katalizator to jeszcze parę złotych za niego dostaną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnozował mi to serwis, nie ja osobiście. Dodatkowo w celu weryfikacji udałem się do nieautoryzowanego serwisu aby ten sprawdził mi ponownie, czy wg nich problem jest ten sam czy to coś innego i oni dodatkowo dobrali się do katalizatora i potwierdzili, że jest wypalony. Także tutaj kontrolka = katalizator i nie ma innej możliwości. Ja osobiście nie jestem specem od komputerów przy autach i nie podpinałem się nigdy pod takowy, obawiam się że mógłbym coś schrzanić i po co mi to.
No to jeżeli potwierdziłeś gdzie indziej to samo to pewnie tak jest. Mimo to walcz żeby zrobić to z gwarancji. Samym podpięciem i odczytaniem błędów nie da się nic schrzanić.

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy ten wymieniony katalizator mają obowiązek mi przekazać. Sądziłem, że wygląda to tak, że biorą go do siebie i utylizują, a przynajmniej tak to powinno wyglądać w ASO.
Jeżeli Ty płacisz za wymianę*to czemu by nie mieli? To jest Twoja własność, nawet na zleceniach serwisowych jest opcja "klient chce odebrać stare części" tylko musisz o tym wspomnieć na początku. Może tarcz i klocków bym nie chciał ale coś*czego nie widać, gdzie za chwilę*będzie mogło się*okazać, że trzeba wymienić*coś jeszcze i powstanie pytanie czy tamta wymiana była konieczna? A tego już*nie zweryfikujesz bo powiedzą, że nie chciałeś*to zutylizowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tymbardziej w przypadku katalizatora gdzie można dostać*za niego jeszcze pieniądze. Są uczciwe i poważne serwisy ale są*też*takie gdzie pracują*oszuści i złodzieje więc jeżeli nie masz pewności, że ten jest z tych pierwszych to trzymaj rękę*na pulsie.
arturzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem