Temat: [Transit 2000-2006] Wymiana rozrządu 2.0TDI
View Single Post
Stary 19-02-2023, 20:57   #6
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykle rozrząd w tych silnikach bez problemu osiąga 500 kkm. Po co go ruszasz? Czy coś złego się dzieje?
W chwili obecnej mam na liczniku najechane blisko 300.000 km. Jak pierszy raz zobaczyłem w 2017 r. Tranzystora, miał najechane niby 147.000.
Niby. Bowiem wiem, że ostani serwis i wpis w systemie w Niemczech z 2012r. to... 212.000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem - nawet gdyby w latach 2012-2017 stał na "kołkach" (w co wątpimy wszyscy), to i tak miałby najechane pod 400.000 km.
To po pierwsze.
Po drugie - wydaje mi się, że zaczyna już szumieć (co zresztą sprawdzę jeszcze z kimś, kto ma większe doświadczenie w odsłuchiwaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Po trzecie - od ostatniej zmiany pompy wody upłynęło mi już blisko 70.000 km, więc na wiosnę i tak rozkręcę przód aby do wszystkiego mieć dobry dostęp. A skoro gril, belka i chłodnice już będą "out" i wtedy da się dobrać przy okazji do strony z łańcuchem (bez wyciągania silnika) to... czemu nie?

Wiem, że roboty kupa. Robię jednak Tranzystorem kilometry a i on robotę. Na razie terkocze równo, bez dymku - szkoda by było, gdyby nagle licho motór wziął z powodu urwanego łańcucha. A jego - jak widać z powyższego opisu - pewien nie jestem...

Pozdrawiam!

Bump:
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WQ Transicie pas się demontuje z chłodnicami, dostęp piękny, można silnik wyciągać, więc i na podwórku się rozrząd zrobi.
Właśnie pytanie jest, czy jak ściągnę gril, belkę i chłodnice to i tak będę zmuszony wyciągać silnik czy też da się wymienić rozrząd bez wyciągania motoru (tylko dobierając się z boku, podnosząc lub opuszczając ewentualnie całosć góra/dół)...

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...

Ostatnio edytowane przez Wicek ; 19-02-2023 o 20:59
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem