View Single Post
Stary 14-02-2023, 08:09   #17
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Ranger posiada kilka „upierdliwych” rzeczy jak wspomniane składanie lusterek, zamykanie pozostałych szyb czy brak pamięci fotela. A największe zdziwienie wzbudziła we mnie… kieszeń na CD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proszę jednak pamiętać, że Amerykanie mają trochę inny stosunek do aut niż Europejczycy. To co u nas jest już „standardem”, u nich nadal jest opcją w najwyższej wersji wyposażenia. Tam, auto ma posiadać głównie cechy użytkowe a „bajery” są na dalszych miejscach, zarezerwowane do aut „reprezentacyjnych” (bez względu na segment auta). Podobnie jest np z informatyzacją usług bankowych: Ameryka jest daleko w tyle nawet za Polską, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość wydanych kart bankowych (per capita) i wirtualnych płatności. Stąd pewnie takie wyposażenie w dotychczasowych wersjach.
Co do automatu: nigdzie nie słyszałem o dynamicznej wymianie oleju w tej skrzyni - ani w ASO (też na Krzemionkach), ani w tutorialach (głównie amerykańskich) na YT. Wszędzie mówią o statycznej wymianie połączonej z demontażem miski olejowej skrzyni. Olej uzupełniamy poprzez rurkę na bagnet (połączoną z otworem zalewowym) - we wcześniejszych wersjach był mały bagnecik wkręcany w otwór zalewowy. Sprawdzenie poziomu oleju było możliwe tylko od spodu i nawet pojawiły się zestawy do samodzielnego upgrade aby sprawdzać poziom pod maską. Plusem małego bagnecika była możliwość uzupełnienia oleju bezpośrednio do skrzyni przez szerszy otwór.
Tutaj krótka instrukcja wymiany:http://https://www.mustang6g.com/for...fo-pdf.469336/
BTW: usługa wymiany oleju w ASO PGD wynosi obecnie 2000 zł ale… bez wymiany filtra oleju, bo - jak już wspominałem - ASO twierdzi, że ten model skrzyni „nie posiada” filtra oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW2: u mnie fotele nagrzewają się bardzo szybko - warto sprawdzić wtyczki pod fotelem, bo zdarzyło się, że straciłem sterowanie a wszystkiemu winna była wypięta wtyczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimatronic tez działa bez zarzutu, ale - jak w większości aut - aby zejść z wysokich obrotów wentylatora wymaga osiągnięcia przez silnik temp roboczej oraz nagrzania wnętrza (szczególnie konsoli, w której jest umieszczony czujnik temp)

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 14-02-2023 o 08:15
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem