View Single Post
Stary 13-02-2023, 19:25   #15
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Witam szanownych forumowiczów, coraz więcej się dzieje na forum pod fordem rangerem więc i ja postanowiłem zabrać głos w sprawie tego zacnego pickupa A więc tak mam wildtraka z 12/2019 2.0 213km A10 i generalnie od czasu zakupu zrobiłem już 125000 km w tym co 12-15 kkm wymiana oleju filtru itd z tym że pierwsza wymianę oleju zrobiłem po 2000 km co jest bardzo ważne (a dlaczego to mogę na życzenie wytlumaczyc).olej w automacie wymieniony przy 62000 km i jutro tj 14.02.2023 jadę na wymianę oleju w skrzyni do ford krakow krzemionki.do czego chce nawiązać to tak przez ten czas użytkowania nie przytrafiła się żadna usterka czy awaria nawet nie było przepalonej żarówki, druga sprawa to ciała dbałość o elementy eksploatacyjne ,samochód mam od 1km i naprawdę jest zadbany ale też np wjeżdża w trudny teren np góra jarmuta w Szczawnicy, hala rysianka czy okolice Babiej Góry więc lekko nie ma (zajmuje się systemami telekomunikacyjnymi) i proszę mi wierzyć niemam z nim żadnego problemu .Mam tez transita mk8 2.2 155km z 2015r i już miał 2 generalny remont dziura w tłoku wyskoczyła 1 przy 110kkm a druga przy 220kkm problemem były wtyski ,jak się okazało wystarczylo wgrać mapę na 180km i problem znika i to jest wiedza ponoć powszechna.wracajac do rangera mam o nim duża wiedzę jak ktoś potrzebuje info proszę śmiało pisać, odpisze
Ps rangery do 02.2020 były dużo lepsze od tych pocowidowych proszę mi uwierzyć

Pozdr Tomasz

Bump: Ford robi wymianę oleju w skrzyni tylko statycznie czyli olej ,uszczelka ,pierścień stąd koszt ok 1700zl proszę mi wierzyć widziałem na własne oczy .Ja serwisuje rangera w ford krakow krzemionki

Bump:

Bump:
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem