View Single Post
Stary 13-02-2023, 15:15   #13
mlodyksiegowy
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2023
Model: Ford Ranger
Silnik: 2.0 213KM
Rocznik: 2022
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Ja nie patrzę na niego jak na osobówkę i nie porównuję w ten sposób, lubię po prostu jak wszystko działa - np jeśli jest klimatyzacja automatyczna chciałbym aby była automatyczną a nie ręczną (gdybym chciał ręczną to kupiłbym samochód z ręczną klimatyzacją).
Ale nie o tym chciałem napisać, to co mnie najbardziej frustruje to ASO - choć teraz zmieniłem i na pewno jest lepiej (od tego w Bydgoszczy) zobaczymy - w piątek jadę na aktualizację softu skrzyni i silnika (dziś pisali, że coś wyszło więc chcą wgrać może problem zostanie rozwiązany - moje szuranie, nie wiem czy oglądałeś filmik)

Co do trwałości, chyba nie będzie źle - też chce dokupić 2 lata gwarancji (już jestem umówiony z doradcą). Jeśli chodzi o silnik uczulano mnie na pasek rozrządu, który się zrywa (mechanik w ASO i serwis siedzący tylko w Fordach). Jeśli chodzi o wtryskiwacze to sprawdzałem w ASO - jeden kosztuje około 700-800zł więc również bez dramatu....
Mnie martwi skrzynia 10biegowa ponieważ jak pisałem wcześniej Ford traktuje ją jako element wymienny (nienaprawialny) skutkiem czego nie można kupić części do tego nawet w ASO. Dzwoniłem do kilku firm robiących automaty i potwierdzili, jedni powiedzieli iż robili kiedyś taki automat ale części były ściągane z USA (tam podobno jest wszystko). No ale zobaczymy jak to będzie może za 4 lata coś się zmieni, dla pocieszenia dodam, że nowa skrzynia w ASO kosztuje ok 24tys zł brutto + jak się odda starą to chyba urywają 3tys zł (myślałem, że jest gorzej - aczkolwiek jeśli biorą stare to znaczy, że je chyba regenerują --> takie moje przemyślenie)

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-02-2023 o 13:44
mlodyksiegowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem