View Single Post
Stary 12-02-2023, 23:49   #11
mlodyksiegowy
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2023
Model: Ford Ranger
Silnik: 2.0 213KM
Rocznik: 2022
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

@lukas_ko
1. Ja jestem przed czterdziestką, również miałem wiele pojazdów - zdaję sobie sprawę, że to samochód dostawczy (również takimi się poruszam) i nie chodzi mi o wykończenie czy plastiki a bardziej o spasowanie - bo mój z 2022 roku pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o spasowanie plastików, uszczelek itp.
2. To musisz kochać Forda skoro w samochodzie jaki wcześniej użytkowałeś wymieniono ci trzy silniki i nadal kupiłeś samochód tej marki - ja kocham mojego Rangera ale chyba nie tak mocno. Dbam o samochody, kupuje nowe użytkuje cztery lata i wymieniam na kolejny nowy (nowe mam ich kilka w firmie) - zmieniam olej co 10tys itp. pomimo faktu, iż wiem że nie będę jeździł tym samochodem 10lat. Ale kupuje nowe po to aby nie bujać się z samochodem po ASO a jeśli już to oczekuję kompetencji i profesjonalizmu bo każda wizyta to strata czasu i pieniędzy - a z Fordem zmarnowałem więcej czasu w ASO niż w ciągu ostatnich 5lat na wszystkie pozostałe samochody razem wzięte.
A samo ASO to żenada - filmik (serwis nie słyszy tego dźwięku od czasu kiedy skończyły się pomysły na jego przyczynę) https://www.youtube.com/watch?v=mS66KdUGdbk

Oczywiście dam rade, przedłużę gwarancję ponieważ już wiem że do ASO się jedzie na lawecie (najlepiej jak coś nie działa - miejmy nadzieje, że wówczas nie oślepną i zobaczą bo już nie słyszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - cztery lata miną i weźmie się coś innego
@SAR37 Tak masz rację każdy samochód ma jakieś bolączki ale nie każdy chyba tyle co Ranger, również mam znajomych zresztą ja też użytkuje inne marki ale nigdzie nie ma tyle wtop - dla przykładu przez ostatnie 4-5 lat zakupiłem cztery nowe Hundai-e (Tucson TL 2017, i40 2017, i30 2019, Tucson NX4 2021) i w żadnym nie ma tyle niedoróbek (nie mówię o materiałach) problemów, dziwnych dźwięków itp. nie wspominając o logice działania różnych elementów, ergonomii i serwisie jego cenie oraz jakości (w Ford jest x2,5 to co w Hyundai-u)

Moje bolączki po użytkowaniu Forda przez 3 miesiące i 11tys km:
1. Dźwięk z w/w filmu - najbardziej mnie to denerwuje
2. Klimatyzacja (klimatronik) - żyje swoim życiem, sorry ale w Omedze z 1998 roku chodziło to lepiej. Raz dmucha ciepłym potem zimnym a wentylator nigdy nie schodzi poniżej 4 biegu (nawet jak jadę 5h), brak nawiewu jednoczesnego np. na szybę - środek - nogi (w innych samochodach jest tu się nie da tego zrobić). Sprawdzałem w dwóch innych Fordach jest to samo więc nawet nie zgłaszam do ASO
3. Fotele - długo się rozgrzewają (ale to nie wada tylko cecha)
4. Czemu tylko szyba kierowcy ma otwarcie i zamknięcie na jeden impuls - czy to naprawdę tyle by kosztowało?
5. Po co fotel elektryczny kierowcy, który nie ma pamięci ustawień np dla trzech kierowców? Nie rozumiem tego, i40 ma tak samo, a w pozostałych mam manualne ustawianie fotela i wychodzi na to samo
6. Skoro jest guzik do składania lusterek (faktycznie się składają) to czemu nie można ich złożyć podczas zamknięcia samochodu z pilota
7. Korozja ramy - mówimy o samochodzie za 200tys a w przypadku nowego to już 370tys. Ja ostatni raz korozję przerabiałem 20 lat temu odpowiednio w Maluchu, Astrze i Omedze więc wybaczcie ale nie uważam że to coś normalnego i należy się cieszyć bo zawsze może być gorzej.... no może ale lepiej też może być.
8. Pomijam jakieś "świerszcze" itp. to dostawczak inne też tak mają

Podsumowując:
Podoba mi się ten samochód, podgrzewana szyba jest super (nigdy nie miałem). Przyznam że początkowo chciałem kupić Isuzu D-Max (chyba byłoby lepiej - niezawodniej) nawet miałem demo na 3 dni, jednak Ford skusił mnie tym iż dawał więcej za podobne pieniądze - mocniejszy silnik, większą kabinę i jednak lepsze zawieszenie (tu duży plus dla Rangera) (dmax to wóz drabiniasty). Pomyślałem również, że łatwiej będzie z serwisem i częściami - nie ma się co oszukiwać, że Isuzu to trochę egzotyka u nas

Ostatnio edytowane przez mlodyksiegowy ; 12-02-2023 o 23:58
mlodyksiegowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem