View Single Post
Stary 12-02-2023, 12:31   #6
mlodyksiegowy
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2023
Model: Ford Ranger
Silnik: 2.0 213KM
Rocznik: 2022
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

To i ja napiszę kilaka swoich przemyśleń....
Forda Rangera posiadam od 15/11/2022 - kupiony w salonie FORD jako fabrycznie nowy. Samochód mi się podoba ale generalnie jego jakość to jakieś nieporozumienie w porównaniu do ceny - powiem więcej żaden samochód mnie tak nie rozczarował, a ASO to jakieś nieporozumienie.
Nie jest to mój pierwszy nowy samochód, ale na pewno ostatni Ford - musze się niestety zgodzić z ogólnym powiedzeniem, iż Ford G...wort.... a kupiłem go ponieważ miałem dwa francuzy i wbrew obiegowej opinii był ok

Ale w temacie:
1. Silnik 2.0 213km - z tego co udało mi się dowiedzieć:
- rozrząd nie wytrzymuje 240tys, a nawet połowy tego przebiegu - rozpuszcza się pasek. Rozmawiałem w ASO mechanik mówił, że mieli już zerwany przy 140tys, byłem w serwisie niezależnym mieli Transita z urwanym paskiem przy 108 tys
- inne bolączki: wtryski, turbo, uszczelka głowicy - ale to już raczej losowo
Dodam, że ostatnio jak byłem w ASO tylko 15 raz z nowym samochodem stał Ranger 2.0 213km z wywalonym silnikiem (przebieg 89tys)

2. Co do skrzyni - ja generalnie nie narzekam na nią tj. może nie jest super ale też nie ma dramatu. Oczywiście gdyby nie problem z jakim się borykam a ASO nie ma zielonego pojęcia jak go rozwiązać.
Natomiast smuci mnie trochę to, że w Polsce skrzynia ta jest nie naprawialna, brak możliwości zakupu jakichkolwiek części nawet w ASO - dla forda jest to element wymienny w całości i nikt go nie naprawi. Serwisy niezależne też nie naprawiają bo nie ma części to jest przykre.

Ktoś pisał o przeciąganiu na zimnym - ja myślę, że sterownik robi to celowo aby przyśpieszyć rozgrzewanie układu napędowego (silnika i skrzyni)


Ja do swojego Forda już zamówiłem przedłużoną gwarancję do 4 lat i 160tys bo użytkowanie go pachnie dramatem, no ale jakoś do końca leasingu przetrwam

Ostatnio edytowane przez mlodyksiegowy ; 12-02-2023 o 23:01
mlodyksiegowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem