Temat: [Focus 2014-2018] Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
View Single Post
Stary 09-02-2023, 11:34   #1
foras1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-07-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Za bogata mieszanka na wolnych obrotach

Witam koleżanki i kolegów,
Pacjent: Ford Focus 2.0 ecoboost (MK3 FL)

Końcem grudnia w focusie zaświecił się check engine. Po wizycie u mechanika okazało się że jest to spowodowane błędem „P2196 – sygnał z czujnika O2 – bogaty (Bank 1, Czujnik 1)”. Szybka weryfikacja i sonda została wymieniona na nową dedykowaną firmy Bosch. Przy okazji wymieniony został olej/filtry/świece oraz akumulator bo już nie miał się za dobrze.

Samochodem pojeździłem może z 300km i znów pojawił się check engine tym razem spowodowany błędem „P0420 - Skuteczność układu katalizatora poniżej wartości progowej (rząd cylindrów 1)”.
Zrobiony został odczyt po złączu diagnostycznym i rzeczywiście 2ga sonda (za katalizatorem) na wolnych obrotach pokazuje w granicach 0,8V (powinno być poniżej 0,2V). Aby upewnić się że to nie uszkodzona sonda podjechałem od razu do diagnosty i po zmierzeniu składu spalin wyniki się pokryły.
Zrobiliśmy jeszcze pomiar przy wyższych obrotach na poziomie 3000-3500 i w tedy wartości odcztane spadają do tych 0,07 V. Teoria taka że przy większym przedmuchu katalizator rusza – tak jak by był przytkany?

Na ten moment czekam na wizytę u mechanika żeby zaglądnąć do katalizatora czy przypadkiem nie jest gdzieś uszkodzony w razie potrzeby od razu go wymienić na nowy.

Martwi mnie jednak fakt, że na wolnych obrotach mieszanka jest mocno za bogata. AFR na postroju oscyluje w granicach 20 gdzie podczas jazdy ze stała prędkością (tempomat) jest to w granicach 14-15.
Co ważne nie występuję ani wypadanie zapłonu ani falowanie obrotów. Samochód pracuje ładnie i równo. Nie wyczuwalne są żadne „szarpnięcia” czy „strzały z wydechu”.

Dodatkowo sprawdziłem:
1. Czujnik temperatury powietrza oraz płynu chłodniczego – wydają się działać poprawnie
2. MAP sensor – na wolnych obrotach oscyluje w granicach 26-28kPa, na wyłączonym silniku pokazuje ciśnienie atmosferyczne 101 kPa
3. Sondy: obie wydają się pracować poprawnie

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć co jeszcze i w jakiej kolejności sprawdzić żeby ułatwić diagnozę?
Może ktoś miał podobny problem?
foras1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem