Temat: [Focus 2008-2011] Prawidłowa kompresja 2.0 tdci
View Single Post
Stary 07-02-2023, 23:14   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Prawidłowa kompresja 2.0 tdci

Cześć, powiedzcie mi jaka powinna być kompresja, bo słyszę różne wersje, niektórzy mówią że powyżej 21 jest okej, inni że 25-30. Słyszałem też wersję która łączy te dwie, że powinna być 25-30, a minimalna to 21.

Pytam dlatego, że mierzyłem u siebie i wyszło mi po 24 na wszystkich, silnik odpala na mrozie od strzała, jeździ, skręca, hamuje, tylko jak część forumowiczów pewnie kojarzy pali bardzo dużo paliwa, a przeglądając używane silniki na allegro, zauważyłem że mają wydruki z pomiaru kompresji z wynikami 29-31 bar. Więc zastanawiam się czy przy moich 24 wykonać kolejny pomiar (w międzyczasie zostało minimalnie poprawione ustawienie rozrządu o 3mm, zrobione jakieś płukanki, itp, itd, a miernik miał zawór dopiero przy zegarze, więc może 1-2 bary by się teraz więcej uzbierały), zalać go naftami, płukankami i zobaczyć co się stanie, czy pomiar się poprawi albo czy wyjdzie że pierścienie są zapieczone i trzeba będzie je wymienić. Będę wdzięczny za jakąś poradę, bo męczę się strasznie z naprawieniem tego samochodu, pozdrawiam.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem