Temat: [Focus 2011-2014] Moduł czujnika parkowania - jaki?
View Single Post
Stary 30-01-2023, 16:42   #6
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Cytat:
Napisał kurm28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglądało to tak, że po włączeniu auta system zgłaszał awarię systemu, później system wracał, po kilku dniach znowu awaria, po chwili wracało... aż któregoś dnia padło i nie wstało.
Dlatego nie wygląda mi to na awarię wiązki albo pojedynczego czujnika...
Awaria jednego choćby czujnika (lub utrata połączenia z nim na skutek uszkodzenia wiązki) spowoduje wyłączenie całego systemu wspomagania parkowania. Problem z wiązką jest dość częsty a o padniętym module parkowania to jeszcze nie słyszałem. Jeżeli nie zalało ci modułu, to moim zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne jest że któryś przewód przegnił. To, że problem nie pojawił się od razu na stałe, nie jest wbrew pozorom dowodem na to, że przyczyną jest moduł. Ja miałem problem z przewodem masowym do jednego z czujników i było podobnie - na początku problem pojawiał się i znikał (jakby nie było na wiązkę też przenoszą się wibracje i wstrząsy karoserii więc w miejscu uszkodzenia czasami przewód przepuszczał prąd).

Podpięcie pod komputer wyjaśniłoby szybko przyczynę problemu (z zastrzeżeniem, że jak pokaże na brak komunikacji z konkretnym czujnikiem, to należałoby go zamienić z innym w celu ustalenia czy uszkodzony jest czujnik czy wiązka...).
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 30-01-2023 o 16:44
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem