Temat: [Focus 2014-2018] Brak mocy, a teraz nie odpala
View Single Post
Stary 24-01-2023, 14:10   #7
Iwo1994
ford::amateur
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 18-01-2023
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błędy mają to do siebie, że mogą przynieść sporo informacji.
Mechanik mówiący o elektronice, to równie dobrze mógł rzec że "czujnik, taki elektroniczny coś tam błąd wyrzucił".
A własnie na podstawie tej całej elektroniki doszukujemy się w dzisiejszych czasach powodów awarii, usterek itp itd.
Elektronika może się popsuć.
Z racji że Focusy przeciekają wodą (w wielu miejscach) to często bywa że wpływa to i na elektronikę.
Jednakże wciąż, jeśli szukasz tutaj pomocy, to warto byłoby podać techniczne szczegóły.
Nie jesteśmy w stanie wywróżyć co może dolegać Twojemu pojazdowi.

Masz prosty przykład, w niedzielę moje auto równiez szarpnęło, wyrzuciło błąd,
również przeszło w limp-mode i straciło moc, tyle że ja podłączyłem się pod auto i namierzyłem powód usterki w kilka minut.



I właśnie na podstawie błędu (kiedy auto jeszcze pracowało) byłem w stanie szybko namierzyć gdzie tkwi usterka.
Po wyczyszczeniu błędu i próbie odpalenia auta, auto pochodziło kilka sekund i zgasło.
Co śmieszne, mimo że auto nie było w stanie utrzymać obrotów i gasło to w PCM nie znalazłem żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Powetrain Control Module) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jak wspomniałem - podaj jakie były błędy to może (może....) coś podpowiemy.
Sproboje się jutro dowiedzieć jakie to błędy. Miał go dziś sprawdzac drugi mechanik bardziej znający się na elektronice. Bo ten co mógł sprawdzić sprawdził i wszystko wychodzi że jest sprawne a auto dalej nie odpala. Główny błąd jaki mówił to o zapłonie ostatnio. Auto ma dopiero 90 tys przebiegu a tu takie problemy.

Ostatnio edytowane przez arturek ; 24-01-2023 o 18:33
Iwo1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem