Temat: [Focus 2014-2018] Brak mocy, a teraz nie odpala
View Single Post
Stary 24-01-2023, 13:20   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Błędy mają to do siebie, że mogą przynieść sporo informacji.
Mechanik mówiący o elektronice, to równie dobrze mógł rzec że "czujnik, taki elektroniczny coś tam błąd wyrzucił".
A własnie na podstawie tej całej elektroniki doszukujemy się w dzisiejszych czasach powodów awarii, usterek itp itd.
Elektronika może się popsuć.
Z racji że Focusy przeciekają wodą (w wielu miejscach) to często bywa że wpływa to i na elektronikę.
Jednakże wciąż, jeśli szukasz tutaj pomocy, to warto byłoby podać techniczne szczegóły.
Nie jesteśmy w stanie wywróżyć co może dolegać Twojemu pojazdowi.

Masz prosty przykład, w niedzielę moje auto równiez szarpnęło, wyrzuciło błąd,
również przeszło w limp-mode i straciło moc, tyle że ja podłączyłem się pod auto i namierzyłem powód usterki w kilka minut.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I właśnie na podstawie błędu (kiedy auto jeszcze pracowało) byłem w stanie szybko namierzyć gdzie tkwi usterka.
Po wyczyszczeniu błędu i próbie odpalenia auta, auto pochodziło kilka sekund i zgasło.
Co śmieszne, mimo że auto nie było w stanie utrzymać obrotów i gasło to w PCM nie znalazłem żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Powetrain Control Module) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jak wspomniałem - podaj jakie były błędy to może (może....) coś podpowiemy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem