Temat: [Focus 2011-2014] Awaria systemu wspomagania,
View Single Post
Stary 23-01-2023, 18:31   #44
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Cytat:
Napisał thesurix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
Po przejechaniu 345tys km mam informację o usterce wspomagania (wcześniej komunikaty znikały). Błąd U3000:58. Czeka mnie w przyszłym tygodniu wyciągnięcie maglownicy i planuję wymianę na zregenerowaną. Mam pytanie odnośnie kodu błędu, forscan nie może go wykasować, czy po wymianie na sprawną maglownicę błąd zniknie samoczynnie czy trzeba jeszcze coś programować? Pozdrawiam
Jak dobrze pamiętam, to gdzieś widziałem, że pomaga zmiana oprogramowania PSCM na niższą wersję i wrócenie do najnowszej i błąd znikał. (Jak ktoś tak robił albo stąd się dowie i zrobi to proszę o odpowiedź, ułatwi wielu użytkownikom życie)
Ale zrobienie tego też nie wyeliminuje całkowicie usterki, ponieważ już coś się dzieje w sterowniku, dlatego wyrzuca ten błąd, więc warto rozebrać i dać dla dobrego elektronika.

A przy wymianie, jak wymieniają Ci maglownicę to i pewnie razem z tym sterownikiem, więc błędu pewnie nie będzie.
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem