View Single Post
Stary 23-01-2023, 14:30   #8
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie

Jeśli po nocy stania pod domem będę sprawdzał to nawet jak jest temperatura powiedzmy -7 to i tak przy sprawdzaniu ma wyjść +5? W tych silnikach jest jeden czy dwa czujniki? Bo w którymś modelu słyszałem że dwa.

Czytam teraz na zagranicznej stronie specyfikację silnika i znalazłem takie coś:

The axis of the swirl flaps is driven by a vacuum actuator, which is controlled by an electro-vacuum valve located next to it. This valve often fails simply due to a broken contact in its terminal, such a valve does not ring. Due to a faulty damper valve, the dampers always remain open, mixture formation is disturbed, to which the engine reacts with a decrease in power at low speeds (up to about 2000 rpm), and fuel consumption also increases. Also, after starting the engine, the idle speed can drop very much, up to the engine stopping. An electrical failure of the valve is indicated by a corresponding error.

Oś klap wirowych napędzana jest przez siłownik podciśnieniowy, który sterowany jest przez znajdujący się obok zawór elektropróżniowy. Ten zawór często zawodzi po prostu z powodu zerwania styku na jego końcówce, taki zawór nie dzwoni. Z powodu wadliwego zaworu amortyzatora amortyzatory pozostają zawsze otwarte, tworzenie mieszanki jest zakłócone, na co silnik reaguje spadkiem mocy przy niskich obrotach (do około 2000 obr./min), a także wzrasta zużycie paliwa. Również po uruchomieniu silnika obroty biegu jałowego mogą bardzo spaść, aż do zatrzymania silnika. Awaria elektryczna zaworu jest wskazywana przez odpowiedni błąd.

Już chyba wiem gdzie tkwi problem. Ja zdemontowałem całkowicie klapy wirowe.. A wszędzie jest napisane, że one na zamknięciu tworzą inne ciśnienie przez zawirowania. Teraz nie ma tam nic, więc prawdopodobnie przez to silnik wariuje. Znów pół dnia rozbierania i zakup klapek które tanie nie są.. Chyba, że ktoś z was już demontował klapy i wszystko było ok??

Ostatnio edytowane przez buczu920 ; 23-01-2023 o 14:56
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem