View Single Post
Stary 20-01-2023, 18:05   #17
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop

Cytat:
Napisał malin90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest proste. Jednakże na przedstawionym filmie Pan który go nagrywa zaznaczył że czasem się nie udaje i trzeba użyć FORScan. Co też w sumie robi. Obawiam się sytuacji, w której przywołana sekwencja czynności nie zadziała i trzeba będzie użyć oprogramowania.
Strach ma wielkie oczy. Z mojego doświadczenia. Pojechałem i wymieniłem akumulator w warsztacie specjalizującym się w akumulatorach - fachowiec to fachowiec (same gwiazdki w opiniach). Pan wymienił akumulator, podłączając zastępczy na wszelki wypadek aby była ciągłość zasilania - to chyba w mk5 i tak nie jest konieczne. Na koniec stwierdził, że on nie ma jak zrobić resetu akumulatora (przecież musiałby wiedzieć jak to się robi w dziesiątkach aut i marek) i abym jechał i gdyby był problem to mam wrócić (sic!) i wtedy zwróci się do warsztatu (autoryzowanego) ale będe musiał ekstra zapłacić. Wróciłem do domu, zapiąłem forscan i zrobiłem reset w minutę. I jest git. Na szczęście montaż był w cenie akumulatora, a cena konkurencyjna gdybym sam kupował akumulator, więc specjalnie do tyłu nie byłem korzystając z usług polecanego fachowca.

Z forscana korzystam przynajmniej 2 razy w roku zmieniając koła i ucząc czujniki TPMS. Ta procedura też nie zawsze mi zaskakiwała i męczył mnie ten alfabet Morsa na przyciski i pedały. Mam tak wersję pełną na komputerze jak i na komórkę. Interfejs na drucie i taki BT. Błędy kasuję. Nigdy nie miałem problemu z Forscanem. Nawet jak grzebałem w rejestarch co w przypadku wymiany akumulatora jest zupełnie zbędne.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 20-01-2023 o 18:15
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem