View Single Post
Stary 16-01-2023, 08:18   #18
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Trudno chodząca skrzynia/jak regulowac linki skrzyni biegow/olej do skrzyni

Cześć, podbijam temat, żeby zapytać czy w ciągu ostatnich czterech lat ktoś miał podobny problem z biegiem 2 i mógłby coś dodać. Zbliża mi się przegląd i wcześniej chcę przygotować wsad dla mechanika.

Problem mam przy wrzucaniu drugiego biegu, konkretnie 1 -> 2. W drugą stronę raczej nie. Nie jestem w stanie szybko przerzucić biegów przy starcie spod świateł (nie chodzi o wyścigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zazwyczaj dwójkę muszę wrzucać powoli i z wyczuciem. Nic nie zgrzyta, nic nie szarpie, ale porównałbym to do tego, jak się próbuje zmieniać biegi bez używania sprzęgła. Jakbym musiał trafić w odpowiedni moment, obroty, ale niespecjalnie mogę to powiązać z konkretną wartością. Drążek nie wchodzi jak w masło, tylko tak ciasnawo.

Samochód to 1.6 eb z października 2012, ma 150 tyś. Mam go od dwóch lat. Problem występuje od jakichś 2 mc, ale jeżdżę mało i nie jest uciążliwy czy nadmiernie zauważalny.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem